Ürün Karşılaştır (0)


Hürrem Paravan

Hürrem Paravan

8.000TL

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)
Paravan

Klasik Paravan

Paravan

Klasik bir yatak odasında nasıl ki cibinlik modelleri söz konusuysa, klasiğin ve zamansızlığın modasında da paravanlar vardır.

Paravanlar yatak odalarının  giyinme odası olmayan modelleri için tercih edilmektedir. Giyinme odası olmadığı zamanlarda en iyi şekilde kullanabileceğiniz paravanlar, birbirinden şık modellerle yatak odanızın tüm zarafetini gözler önüne serer. Hem işlevsel açıdan hem de görünüm açısından yararlanabileceğiniz ürünlerimiz her beğeniye uygundur.

Paravanların kullanılması durumunda Josephine koltuklar ve puflarla aynı renkler tercih edilmektedir. Klasik mobilya tercih edenler için, yatak odası ve giyinme odalarının bir numaralı aksesuarı olan paravanlar, çok sık tercih edilen ürünler arasındadır.

Paravanlar İlk Ne Zaman Ortaya Çıktı?

M.Ö. 21. yüzyılda kurulan Xia hanedanında kullanılan Dayü’nün yaptırdığı paravanlar olduğu söylense de, kesin bir kanıt bulunmuyor.

Ancak ünlü vezir Meng Changjün, misafirlerini ağırladığı sırada paravanın ardına gizlediği katibin konuşmaları not ettiği bilinmektedir. Paravanın Savaşan Devletler döneminde icat edildiği söylenmektedir. İlk zamanlar sabit dururken, sonradan katlanır şekillerle kullanılmaya başlanmıştır.

Osmanlı zamanında da özel görüşmeler, paravan aracılığıyla yapılırdı ve papazlara günah çıkarmaya gelen hıristiyanlar da, paravanlar arkasında itiraf yaparlardı. Sonraki yıllarda ise, dekoratif olarak kullanılmaya başlanan paravanlar, güneşten korunmak, misafirlerin rahat bir şekilde hazırlanmasını sağlamak için kadınların yatak odalarının vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi.

Önceleri ahşaptan yapılan paravanlar, daha sonra kumaşlarla kaplanmaya başladı ve birbirinden şık kumaş ve dantellerle kaplanmaya, dekorasyonların vazgeçilmezi olmaya başladı.

Kadife Paravanlar

Klasik dönemin en önemli parçalarından olan paravanlar özellikle kadifenin en güzel renkleriyle hayat bulan katlamalı versiyonlarıyla hala kullanılmaktadır.

En çok tercih edilen paravan çeşitleri, katlamalı paravan olarak bilinen çeşitlerdir ve bu ürünler kullanılmadığında kolay bir şekilde kaldırılabilmektedir. Paravanların en güzel özelliklerinden biri de, görsel açıdan şık olmaları ve görünmesini istemediğiniz alanları en şık şekilde kapatabilmeleridir.

Elbette ki giyinme amaçlı olarak da kullanılabilen bu ürünler, her zaman kaliteli olan malzemelerden ve el işçiliğinin en güzel detaylarıyla Mobilya Müzesinde de bulunmaktadır.

Mobilya Müzesi Paravanlar

Özel olarak tasarlanan paravanlar, istediğiniz mekan ve konsepte uygun olarak en kaliteli kumaşlar ve malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

En güzel yatak odası takımlarınızla uyumlu renkler ve motiflerle kullanacağınız kadifelerden üretilen paravanlar, istediğiniz boyut ve modellerde yapılmaktadır. Paravanların kullanıldığı giyinme odaları son yıllarda çok popüler olmakla birlikte, mekanların tuvalet bölümlerinde de dekoratif olarak kullanılabilirler.

En nitelikli ürünler arasından tercih edebileceğiniz modellerimizle, şık ve pratik çözümlerimiz sayesinde her zaman en ekonomik şekilde ürün satın alabilirsiniz. Sizin her zaman en eşsiz paravan çeşitleri için Mobilya Müzesini tercih edebilirsiniz.

Mobilya Müzesi Kalitesine Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Sitemizden her biri sınırlı sayıda üretilmiş olan birbirinden eşsiz mobilyalara ulaşabilirsiniz. Bunun dışında size ve mekana özel tasarımlar yaparak, istediğiniz gibi bir ürünü sizin için en özel şekilde tasarlıyor olacağız.

İstediğiniz her ürünü en iyi şekilde tasarlarken, beğeninize en uygun olan ürünleri sizin için en uygun koşullarda ve ustalarımızın üstün el işçiliği ile ekonomik fiyatlarla tasarlıyoruz. Her zaman en kaliteli ürünleri satın alabileceğiniz Mobilya Müzesi paravan ya da diğer mobilya seçenekleriyle hayalinizdeki paravana sahip olabilirsiniz.

Birbirinden şık kumaş seçeneklerimizle sunacağımız hizmetlerimiz için her zaman en iyi şekilde yararlanacağınız deneyimli ekibimizin uygulamalarına her zaman hayran kalacaksınız ve evinizi ziyaret eden tüm konuklarınızı da hayran bırakacaksınız.

Paravan Kimler için Uygundur?

Paravanlar en çok ebeveyn banyosu olan ya da giyinme odası olan geniş odalarda kullanılmaktadır. Bu odaların dekorasyonları için bir ayırt edici olarak kullanılacak paravan çeşitleri, her zaman ihtiyacınız olan ürünlerin en kaliteli şekilde üretilmesiyle şık bir şekilde kullanılır.

Mesela tuvaletin kapısının önüne koyacağınız bu ürünü, en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz ve güneş ışığından korunmak için de kullanabilirsiniz. Eskiden güneşten korunmak için kullanılan paravanlar, günümüzde giyinip soyunurken kullanılmaktadır. Ayrıca çok şık bir dekorasyon ürünü tercih ettiğinizde açılıp kapanabilen paravanları kullanabilirsiniz ve birbirinden şık seçeneklerle istediğiniz zaman kaldırıp kondurabilirsiniz.

Klasik ve avangart sevenler için en iyi seçim olan paravan modelleri en iyi el işçiliği kullanılarak üretilmiş ve görsel olarak da işlevsel olarak da kullanışlı bir hale gelmiştir.