Ürün Karşılaştır (0)


Mihrimah Sultan Çay Seti Sehpa
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)
Sehpalar

Klasik Sehpalar

Sehpalar

Sehpalar ev dekorasyonunun temel parçaları arasında yer almaktadır. Mobilyaların tamamlayıcı parçası olarak da nitelendirilen sehpalar farklı renk ve model seçenekleri ile ev ve işyeri dekorasyonunu şekillendirmektedir. Fakat sehpa seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle ilgili alanın sehpa koyup koyulmayacağının belirlenmesi gerekmektedir. Çünkü bazı alanlar sehpa koyulunca aşırı derecede daralmakta ve dekorasyon hatası ortaya çıkmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına mekâna uygun eşyalar tercih etmek en doğru davranış biçimidir. Sehpa modellerine bakıldığında klasik ve spor tarzda olmak üzere modeller bulunmaktadır. Bazı sehpalar işlemeli ve oymalı desenlere sahipken bazıları ise oldukça sade ve düz biçimde tasarlanmıştır.  Düz modeller genellikle işyeri tarzı yerlerde tercih edilmektedir.

Sehpa Çeşitleri

Sehpaların birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu çeşitlilik sayesinde her ortamda rahatlıkla dekorasyon parçası olarak kullanılabilmektedirler. Farklı renk ve model seçenekleri sehpaları dekorasyona uygun hale getirmektedir. Genellikle koltuk takımlarının ortasında kalan boş alanda kullanılan sehpalar mobilyanın tarzına uygun olarak tercih edilmektedir. Klasik ve şık bir tarzın kullanıldığı mobilyalarda genellikle tamamlayıcı sehpa modeli vera orta sehpa adlı model olmaktadır. Hafifliği, şıklığı ve kolay kullanımı sayesinde her ortamda kolaylıkla kullanılabilmektedir.  Çelik görünümlü çapraz ayakları ve ahşap görünümlü üst kısmı sayesinde farklı bir tarzın yansıması olan bu model özellikle lobi tarzı alanlar için son derece uygundur. Temizliği ve kullanışının da kolay olması modeli tercih edilebilir kılan nedenler arasında sayılmaktadır.

Sultan Sehpa İle Şık Dekorasyonlar

Dekorasyonda şıklığı ve ağır tarzı yakalamak isteyen kişiler genelde oymalı ve işlemeli modelleri kullanmaktadırlar. Osmanlı tarzı koltuklar diye tabir edilen koltuk takımları bu tarz dekorasyonlar için oldukça uygundur Bu koltuk takımının tamamlayıcı parçası ise mihrimah sultan çay seti adlı model olmaktadır. İşlemenin ve oymaların ağırlıklı olduğu bu sehpa modeli zarafeti ile dekorasyona şıklık kazandırmaktadır. Gösterişi ile eşdeğer olan fiyatı sayesinde pek çok kişinin tercih ettiği sehpa modeli içerisinde yer almaktadır. İçerisinde kullanılan malzemenin kaliteli olması, el işçiliğinin ağır basması gibi etkenler fiyatının diğer sehpa modellerinden farklı olmasına neden olmaktadır.

Sehpa Modelleri

Sehpalar zigon ve orta sehpa olmak üzere temel iki başlık altında toplanmaktadır. Orta sehpalar genellikle dekorasyonu tamamlayıcı eşyalar olarak kullanılmaktadır. Zigon sehpa diye tabir edilen sehpa türleri ise daha çok servisi tamamlamak amaçlı kullanılmaktadır. Kullanım açısı bakımından her iki sehpa türü de yaygın olarak evlerde ve işyerlerinde görülmektedir. Örneğin vera sehpa tablalı adlı model koltuğa geçirebilen özelliği sayesinde yerden tasarrufu sağlamakta ve görüntü açısından herhangi bir yer işgal etmemektedir. Sehpanın alt kısmı koltuğun alt kısmına geçtiği için kullanım açısından da kolaylık sağlamaktadır. Bunun yanı sıra demir görünümlü ayakları sehpaya şık bir hava katmaktadır.

Şahmat Sehpa Modeli

Sehpa modellerine bakıldığında birbirinden farklı amaçlar ile kullanım alanı bulduğu görülmektedir. Bunun en yaygın görüldüğü alan servis amaçlı olmaktadır. Bunun yanı sıra orta sehpalar da sıklıkla tercih edilmektedir. Şahmat sehpa modeli diğer sehpa çeşitleri ile kıyaslandığında oldukça şık ve zarif bir görünüme sahiptir. Dama desenli tabla yapısı bu modeli diğerlerinden farklı kılan özelliklerden biridir. Bu görünümü sayesinde sehpa basit bir görüntüden kurtulmaktadır. Bunun yanı sıra sehpanın üzerinde yer alan el işlemesi ve oyması da şahmat sehpayı diğerlerinden ayıran özellikler içerisinde sayılmaktadır. Evlerde, ofislerde, işyerlerinde tasarıma uygun olarak tercih edilebilecek modeller arasında yer alan bu model fiyat olarak da oldukça uygundur.

Sehpa Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sehpalar eğer ofis ortamı için tercih edilecekse daha sade ve şık modellerin tercih edilmesi uygun görülmektedir.  Bunun haricinde kullanım açısından kolaylık sağlaması da sehpayı tercih edilebilir kılan nedenler arasında yer almaktadır. Genel olarak ofis ortamında klasik tarzda mobilyalar ve eşyalar tercih edilmektedir. Dolaysıyla tercih edilecek sehpanın da bu tarza uyum sağlaması önem taşımaktadır. Ofisler için sehpa seçerken çok fazla yer kaplamamsına da özen göstermek gerekmektedir. Bu nedenle ilgili mekân göz önünde bulundurularak tercih yapmak daha doğru olmaktadır. Bunların yanı sıra sehpa seçerken ürünün kaliteli malzemeden yapılmış olması da dikkat edilecek hususlar arasında sayılmaktadır.