Bu kategoride ürün bulunamadı.

Lobi

Klasik Lobi

Lobi

Lobiler mekânlar için büyük önem taşımaktadır. Özellikle işyerlerinde müşteriler içeri girdiklerinde ilk göze çarpan yer lobiler olmaktadır. Dolayısıyla lobi tasarımına özen gösterilmesi gerekmektedir. Böylelikle insanların mekân hakkındaki olumlu fikirlerinde artış görülmektedir. Lobi dekor ederken ilgili yerin amacı ile uygun olan ve tasarımına uygun renkte desende eşyalar tercih edilmelidir. Örneğin klasik tasarımlı işyerlerinde klasik havayı bozmayacak nitelikte eşyalar tercih edilmelidir. Bu sayede insanların ilgili yer hakkında beğenisi artmakta ve oraya tekrar gelmek istemektedirler. Lobide tercih edilecek koltukların insanların rahatlığı göz önünde bulundurularak ayarlanması gerekmektedir. Ayrıca mekâna ferah bir hava katmak adına koltukların açık renklerde olması da göz alıcı bir tasarım ortaya çıkarmaktadır.

Lobi İçin Koltuk Seçimi

Lobiler genellikle koltuklar ve sehpa ile tasarlanan bölümler olarak bilinmektedir. Koltukların sayısı ve genişliği mekânın büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak tercih edilen liva ikili koltuk adlı model olmaktadır. İkili koltuklar her yere kolayca sığabildiğinden dolayı ortamı daraltmadan ferah bir hava sağlamaktadır. İkili koltuğun yanı sıra ilgili bölüme genellikle bir ya da iki adet tekli koltuk da koyulmaktadır. Böylelikle oturma grubu görüntüsü verilerek rahat bir ortam izlenimi yaratılmaktadır. Tekli koltuklar için tercih edilen model ise ella tekli koltuk adlı model olmaktadır. Koltuğun vücudu kavrayan ve yumuşak yapısı sayesinde hem kullanan kişileri memnun etmekte hem de ortama şıklık kazandırmaktadır.

Lobi İçin Koltuk Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk seçerken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde rahatlık ve şıklığı aynı anda yakalamak mümkün olmaktadır. Koltuk seçerken öncelikle koltuğun koyulacağı ortamın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle lobi için koltuk tercihlerinde bu unsur büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde müşterilere hoş bir görüntü sağlanmamış olmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için doğru tercih yapılması gerekmektedir. Eğer yeterli boş alan var ise bir adet üçlü koltuk ve yanlarına iki tane tekli koltuk ya da bir ikili koltuk ve tekli koltuk koyulabilmektedir. Eğer eşyaların koyulacağı yer bir işyeri ise daha fazla kişinin oturabileceği koltuklar tercih edilmektedir.

Lobiler İçin Eşya Önerileri

Lobilerin vazgeçilmez parçaları koltuklar olarak bilinmektedir. Dolayısıyla koltuk seçerken dikkatli davranmak önem taşımaktadır. Tekli koltuk seçimlerinde mekânın dekorasyonuna uyan rahat ve şık koltuklar tercih edilmelidir. Bunun için en uygun model Orion tekli koltuk olarak bilinmektedir.  Bu koltuğun göz alıcı renk seçenekleri sayesinde lobiler daha gösterişli bir görünüme kavuşmaktadır. Bunun yanı sıra tekli koltuğun sağladığı vücudu kavrama özelliği sayesinde oturan kişi rahat edebilmektedir. Üçlü koltuk olarak da önerilen model daha farklı olmaktadır.

Üçlü koltuk alırken genellikle görünümün yanı sıra üretildiği malzemenin kalitesi de ön planda tutulmaktadır. Çünkü üzerine oturan kişi sayısı fazla olduğundan dolayı çökme gibi riskler ortaya çıkabilmektedir. Bunun için en uygun model selis üçlü kanepe olmaktadır. Bu kanepenin özellikle yan kısımlarının kaba ve küçük olması daha fazla kişinin rahatlıkla oturabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca ahşap görünümlü ayakları özellikle lobilerde kullanıldığında mekâna modern bir hava kazandırmaktadır. Bunun yanı sıra kanepenin yumuşak ve rahat yapısı sayesinde şıklık ve konfor aynı anda mevcut olabilmektedir. Bu sayede lobiler müşterilerin gözünde şık yerler olabilmektedir.

Lobi Koltuklarının Fiyatları

Genel olarak koltuk fiyatlarına bakıldığında birçok özelliğe bağlı olarak farklılık gösterdiği görülmektedir. Bunun en büyük nedeni ise koltuğun büyüklüğünün ve içerisinde kullanılan malzemenin genellikle farklı olmasıdır. Örneğin üçlü koltuk ile tekli koltuğun üretici firmaya maliyeti birbirinden farklı olmaktadır. Bu nedenle koltuk seçerken bunun göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Tahmin edileceği üzere en yüksek fiyat üçlü koltuklarda olmaktadır. Buna göre inceleme yapıldığında kaliteli yapısı sayesinde en yüksek fiyat selis üçlü kanepe adlı modele aittir. Ancak fiyatının yüksek olması satın alırken insanları yanıltmamalıdır. Çünkü kalitesi ve şıklığı fiyatını fazlasıyla karşılayacak niteliğe sahiptir. Dolayısıyla lobilerde gönül rahatlığı ile tercih edilebilir koltuklardandır. En düşük fiyatlı koltuğa bakıldığında ise bunun tekli koltuğa ait olduğu görülmektedir. Koltuk görüntüsüne sahip olan bumerang sandalye adlı model uygun fiyatı ile pek çok kişinin lobi dekorasyon için tercih edebileceği modeller arasındadır.