Ürün Karşılaştır (0)


Dora Berjer

Dora Berjer

6.000TL

Ahu Berjer

Ahu Berjer

6.600TL

Amber Berjer

Amber Berjer

5.200TL

Damask Berjer
Dildar Berjer
Ezgi Berjer

Ezgi Berjer

6.000TL

Feza Berjer

Feza Berjer

6.900TL

Jaglina Berjer (Beyaz)
Kozalak Berjer

Kozalak Berjer

6.600TL

Lale Berjer

Lale Berjer

7.200TL

Provans Berjer
Ragno Sandalye

Ragno Sandalye

2.800TL

Salkım Berjer
Sedef Berjer

Sedef Berjer

4.700TL

Gösterilen: 1 ile 14 arası, toplam: 14 (1 Sayfa)
Bekleme Salonu

Klasik Bekleme Salonu

Bekleme Salonu

Resmi dairelere, iş görüşmelerine, otellere ya da buna benzer mekânlara gittiğinde bekleme salonları ilk göze çarpan ortamlar olarak bilinmektedir. Dolayısıyla insanlar üzerinde ilk izlenim önemli olduğundan dolayı bekleme salonlarının buna uygun olarak göz alıcı bir şekilde tasarlanması önem taşımaktadır. Özellikle insanlar ile sürekli iç içe olan işletmeler için bekleme salonlarının önemi daha da fazla olmaktadır. Bu nedenle bekleme salonlarını dekore ederken ortamın ve işletmenin havasına uygun bir şekilde hareket etmek daha olumlu sonuçlar vermektedir. Şık ve göze gösterişli yerler için bekleme salonları kategorisindeki el işçiliği ve oymalı desenlerin fazla olduğu mobilyalar tercih edilmelidir. Böylelikle şık bir görünüm kazanılmış olmaktadır.

Bekleme Salonları Nasıl Olmalıdır?

Bekleme salonu deyince ilk akla gelen kahverengi tonların ve klasik tarzda mobilyaların ağırlıkta olduğu bir ortamdır. Bu tarz döşenmiş salonlar klasik ve modern çizgileri bir arada seven insanlar için son derece uygundur. Fakat bazı işletme sahipleri salonlarını daha farklı mobilyalar ile döşeyerek ortama renk ve farklı bir hava katmak istemektedirler. Böyle planlanan yerler için en uygun koltuk modeli eva üçlü kanepe adlı model olmaktadır. Bu model spor tarzda şıklığı yakalamak isteyen kişiler için daha uygun bir modeldir. Görünüşü ve kullanışı itibariyle rahat olduğu kolaylıkla fark edilebilmektedir. Bu sebeple bekleme salonları için sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Bekleme Salonu İçin Eşya Seçimi

Bekleme salonu dekore edilirken genellikle kullanılan temel eşyalar koltuklar olmaktadır. Gerek ikili gerek üçlü ve gerekse tekli koltuklar ortamı daha zengin bir görünüme kavuşturmaktadır. Bunu daha da güzel kılmak için ise seçilen eşyanın ortamın ruhuna uygun olması gerekmektedir. Tekli koltuk modellerine bakıldığında genellikle en çok tercih edilen model dora berjer adlı model olmaktadır. Şık ve eskitme görüntüsü sayesinde mekâna ayrı bir hava katmaktadır. Oymaların ve el işçiliğinin ağır olduğu bu model fiyat yönünden de oldukça uygundur. Daha sade bir tarzı benimseyenler için ise tekli koltuklarda çoğunlukla art tekli koltuk isimli model tercih edilmektedir.

Bekleme Salonu Dekorasyonu

Dekorasyon deyince bazı insanlar fikir yönünden yetersiz kalmakta ya da yoğun bir kararsızlık yaşamaktadırlar. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına işinde uzman olan kişilerden yardım almak daha doğru olmaktadır. Çünkü dekorasyon ince fikirler isteyen bir uzmanlık alanı olarak da tanımlanmaktadır. Renklerin uyumunu ve ortamın tarzını iyi analiz etmek dekorasyonun başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaktadır. Özellikle halka açık mekânlarda dekorasyon daha büyük önem taşımaktadır. Bu mekânların başında bekleme salonları gelmektedir. Bekleme salonları tasarlanırken insanların beğenisi toplayabilecek bir tarzın yakalanması gerekmektedir. Böylelikle insanların aklında kalıcı olabilmek mümkün hale gelmektedir. Göze hitap eden dekorasyonlar daha kalıcı bir nitelik taşımaktadır.

Bekleme Salonu İçin Koltuklar

Bekleme salonunun tamamlayıcı parçası tahmin edileceği üzere koltuklardır. Bu nedenle koltukların düzgün biçimde seçilmesi gerekmektedir. Koltuk seçimi yaparken mekânın amacı ile uyumlu olması önem taşımaktadır. Örneğin bir spor merkezinin bekleme salonuna ağır tarzda işlemeli ve oymalı modellerin koyulması pek doğru bir dekorasyon şekli olmamaktadır. Burada bariz bir dekorasyon hatası ortaya çıkmaktadır. İşlemeli modellerin yerine daha sade ve modern koltukların tercih edilmesi daha uygun olmaktadır. Bekleme salonları için koltuk modellerine bakıldığında birbirinden farklı renk ve desende koltukların odluğu görülmektedir. Bunun yanı sıra farklı ebatlarda koltukların bulunması da küçük ya da büyük her ortam için elverişli olmaktadır.

Bekleme Salonu Mobilyaları

Mobilya seçiminde dikkat edilecek birçok unsur bulunmaktadır. Bu nedenle mobilya almak pek de kolay bir iş olarak görülmemektedir. Özellikle bekleme salonları için mobilya almak daha detaylı olarak bilinmektedir. Bu nedenle dekorasyon konusunda bilgili olan kişilerden yardım almak fayda sağlamaktadır. Mobilya tercih ederken öncelikle mekânın hangi ebatta koltuk kaldırabileceğine karar vermek gerekmektedir. Eğer ikili koltuk tercih edilecekse liva ikili koltuk adlı model bunun için uygun olmaktadır. Genel olarak ikili ya da üçlü koltuklar tekli koltuk ile birlikte kullanılmaktadır. Buna göre büyük koltuğun tarzına, rengine ve modeline uygun olarak tercih edilecek tekli koltuk ortama daha şık bir görünüm kazandırmaktadır.